واحد فروش

بررسی محصولات و قیمت روز

شرکت سیما فولاد جهان

قیمت های اعلام شده امروز

تاریخ بروزرسانی:

نام محصولسایز وزن هر شاخه(kg)طول هر شاخه (m)قیمت ( کیلوگرم )
میلگرد AIII۱۰۷.۲۰۰۱۲-
میلگرد AIII۱۲۱۰.۶۵۰۱۲-
میلگرد AIII۱۴۱۴.۵۲۰۱۲-
میلگرد AIII۱۶۱۸.۹۶۰۱۲-
میلگرد AIII۱۸۲۴۱۲-
میلگرد AIII۲۰۲۹.۶۴۰۱۲-
میلگرد AIII۲۲۳۵.۷۶۰۱۲-
میلگرد AIII۲۵۴۶.۲۰۰۱۲-
خرید آسان میلگرد

در تمام مراحل خرید و تحویل بار همراه شما خواهیم بود. کافیست با شماره ۵۱-۰۸۳۴۵۸۵۲۵۴۹ تماس بگیرید.

راهنمای خرید میلگرد

میلگرد یکی از مهم‌ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز است که در انواع مختلف پروژه‌ها به کار می‌رود. با این حال، به دلیل پیچیدگی‌های این محصول، حائز اهمیت است که پیش از خرید، اطلاعات کافی در این زمینه را جمع‌آوری کنید.انتخاب میلگرد مناسب، می‌تواند تاثیر بزرگی بر کیفیت و استحکام پروژه داشته باشد. در این راهنما، به شما کمک می‌کنیم تا با انتخاب درست میلگرد، به پیشروی پروژه‌تان بپردازید. با آشنایی اولیه با انواع میلگرد و مشخصات آن‌ها شروع می‌کنیم و سپس نکات و موارد مهمی را که در خرید میلگرد باید در نظر داشته باشید، بررسی می‌کنیم. پس از مطالعه دقیق این راهنما، شما بهترین تصمیم را برای پروژه‌تان خواهید گرفت.

نکات مهم هنگام خرید میلگرد

با توجه به ضرورت و هزینه بالایی که در خرید میلگرد برای هر پروژه ایجاد می‌شود، حائز اهمیت است که پیش از هرگونه خرید، اطلاعات کاملی درباره این محصول به دست آورید. مطمئنا در هر پروژه، مشخصات فنی میلگرد از قبیل سایز، ابعاد و جنس آن توسط مهندسان اعلام می‌شود. بنابراین، اگر شما نیز دانش کافی در مورد انواع میلگرد داشته باشید، می‌توانید خریدی مطمئن و با کیفیت انجام دهید. در زیر به برخی از اصطلاحات متداول در زمینه انواع میلگرد اشاره خواهیم کرد.

۱ – انواع میلگرد

بطور کلی میلگرد ها را در دو دسته کلی : میلگرد آجدار و میلگرد بدون آج یا ساده تقسیم بندی می کنند.تفاوت این دو دسته در بخش ظاهر و کاربرد بسیار چشمگیر است.
  • میلگرد ساده: میلگردهای ساده بر روی سطح خود هیچ گونه برآمدگی ندارند. در واقع سطح این محصول صاف و صیقلی بوده و برای جبران مقاومت کششی پایین بتن استفاده می‌شود. این دسته میلگرد را بر اساس جنس فولاد استفاده شده در چند دسته طبقه بندی  میکنند از جمله : اروپایی، گالوانیزه، پلیمری، استیل، اپوکسی و یا میلگرد سیاه.همچنین میلگرد ساده را می‌توان به انواع صنعتی و نوردی تقسیم کرد. میلگردهای ساده صنعتی از فولاد st37 تولید شده و دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. برای میلگردهای ساده نوردی نیز از روش نورد گرم استفاده می‌شود.
میلگرد ساده-min
  • میلگرد آجدار: همانطور که از اسم این نوع میلگرد دریافت میشود، این محصول دارای برآمدگی های به صورت های مختلف از جمله مارپیچی ، جناغی، … بر روی بدنه خود میباشد. در کارخانجات نورد بعد از عملیات پیش گرم، شمش توسط دستگاه کشیده می‌شود و به میله‌ای طویل تبدیل می‌شود که در نهایت با کمک دستگاه‌های آج زنی عملیات آج روی آن صورت می‌گیرد.این برآمدگی ها به صورت طولی (موازی محور میل گرد) و یا عرضی (به هر صورتی غیراز طولی) روی سطح میل گرد هنگام نورد ایجاد می گردد. این فرآیند سبب استحکام میلگرد می‌شود. میلگرد آجدار با توجه به خاصیت خمش و شکسته شدن کمتری که دارند، به عنوان مناسب ترین میلگرد برای بتن ریزی، محسوب می شوند. 
6 min

۲-استاندارد میلگرد

سازمان ملی استاندارد، میلگرد استاندارد ایران را با نام (میلگردهای فولادی گرم نوردیده برای بتن مسلح / ویژگی‌ها و روش‌های آزمون) و به شماره ISIRI 3132 در سال ۱۳۶۹ تدوین کرده و در سال ۱۳۹۲ مورد بازنویسی قرار داد. استاندارد میلگرد ایران براساس استانداردهای مرجع روسیه، اروپا EN، آلمان DIN، ژاپن GIS، آمریکا ASTM و استاندارد جهانی ISO مورد تدوین قرارگرفته و رعایت آن از سال ۱۳۷۱ برای همه تولیدکنندگان الزامی شده است.

۳-ظاهر میلگرد

میلگرد ها را  بطور کلی در سه گرید دسته بندی می کنند. 

میلگرد A1 : یا همان میلگرد ساده و بدون آج

میلگرد A2 : میلگرد آجدار با آج مارپیچ یا یکنواخت، که به دلیل کمتر بودن درصد کربن در ساختار آن از قابلیت خم پذیری بهتری برخوردار است و در ساخت خاموت از آن استفاده می شود.

میلگرد A3 : میلگرد آجدار با آج دوکی شکل که دارای درصد کربن بیشتری نسبت به نوع قبل می باشد و بیشتر نقش سازه ای را در طراحی ها بر عهده دارد.

میلگرد A4 : میلگرد آجدار با آج مرکب که به دلیل سختی بالای آن بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

placeholder
پیمایش به بالا